Son Dakika Yeni

Sırameşeler e Park ve Spor Tesisi

Spor Spor

Her mahalleye bir spor tesisi kazandırma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Osmangazi Belediyesi, Sırameşeler Mahallesi'nde toplam 4 bin 250 metrekarelik alan üzerine modern bir spor tesisi inşa ediyor. Hem vatandaşların hem de amatör spor kulüplerinin faydalanacağı tesiste, 33x53 metre uzunluğunda bir futbol sahası, soyunma odaları, yönetim binası, kafeterya, fitness alanı, çocuk oyun alanı ve koşu yolu yer alacak.
Sırameşeler Mahallesi'ne yatırımlarını sürdüren Osmangazi Belediyesi, spor tesisinin hemen yanına 4 bin 400 metrekarelik alan üzerine bir de çocuk parkı inşa ediyor. Çocukların eğlenmesinin yanı sıra bölge halkı için de sosyal donatı alanı olacak olan parkta, oyun grupları, yürüme ve koşu yolları, oturma grupları, oyun alanları, fitness setleri yer alacak.

"SEMTE NEFES ALDIRACAK"

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, spor tesisi ve park inşaatlarını gezerek yetkililerden bilgi aldı. Başkan Dündar, yaptığı açıklamada, "Yapımına başladığımız park ve spor tesisi ile birlikte hem mahalleye nefes aldıracak bir alan ortaya çıkacak hem de gençlerimiz burada spor yapabilecekler. Sırameşeler Mahallemiz hizmet yönünden bizlerin önem verdiği bir bölge. Ancak bölgedeki yoğun yapılaşmadan dolayı da hizmet yapmakta zorlanıyoruz. Çünkü hizmetlerimizi yapacak alan bulmakta güçlük çekiyoruz. Kamulaştırma yolu ile elde ettiğimiz alanlarda park, meydan ve spor tesisleri inşa ederek vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Spor tesisi ve park inşaatı Sırameşeler Mahallemiz'e değer katacaktır. Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

A Turk Haber

En Güncel Haberleri Özgürce Yayınlayan Medya Kuruluşu

YORUM BIRAK

Beylikdüzü Günlük Kiralık Daire