Son Dakika Yeni

Sarahah WS Türkiye

Teknoloji Teknoloji
Sarahah uygulaması son günlerde epey yaygınlaştı. Peki App Store'da en çok indirilen uygulamalar listesinde bir numaraya yerleşen ve Arapça'da 'dürüstlük' manasına gelen Sarahah ne işe yarıyor? Kullanıcılar neden telefonlarına bu uygulamayı indiriyor? İşte kullanıcı sayısı mantar gibi çoğalan Sarahah'a dair dikkat etmeniz gerekenler...

 
Sarahah uygulaması alıp başını gitti, App Store'da en çok indirilen uygulamalar listesine bir numaradan girdi. Suudi Arabistanlı uygulama geliştiricisi Zain al-Abidin Tawfiq tarafından yapılan “Sarahah” adındaki bu uygulama, aslında temelde anonim mesajlar gönderip almanızı sağlayan bir sosyal ağ. Arapçada "dürüstlük" veya "dürüst olmak" anlamına gelen Sarahah uygulaması, bir petrol şirketinde tam gün çalışan Tawfiq tarafından 2016 yılında geliştirilmeye başlamış ve adıyla doğru orantılı olarak insanların birbirine karşı dürüst olabilmeleri amaçlanmış.

Sarahah, insanların mesajlarını anonimleştirildiğinde daha dürüst olmalarını sağladığı için özellikle Ingilizce ve Arapça konuşulan bölgelerde aşırı popüler. Öyle ki Sarahah geçen haftadan bu yana Avustralya, İrlanda, ABD ve İngiltere gibi başlıca büyük bölgelerde birinci sıraya yerleşmiş durumda.
 
 
Başlangıçta sadece bir Web sitesi olarak kullanıma sunulan Sarahah, Arap ülkelerindeki popülaritesinin hızla artmasının ardından App Store’da ki yerini aldı ve yükselişi daha da hızlandı. Günden güne kendini geliştiren Sarahah, çok kısa bir sürede günümüz sosyal medya devlerine kafa tutar bir seviyeye geldi.
 
Sarahah Hikayesi Bu Şekildedir, Peki Sarahah Sonradan Ne Oldu Sorusunun Cevabına Gelelim.
Me Force Şirketi Sarahah WS Markası Altında Sarahah Türkiyeye Özel Olarak Tasarlayıp Yeniden İnşaa Etti.
Uygulama Güzeldi , Fakat Dil Desteği Ve Bir Çok Eksik Bulunmaktaydı, Bu Yüzünden Sarahah WS Geliştirildi.
Sarahah İsim Haklarını Me Force Satın Aldı, Sarahah Adını Kullanmakta Herhangi Bir Sorun Yaşamamaktadır.

Google Play Ve Appstore Daki Sarahah WS Uygulamaları Neden Kalktı Sorularının Cevabına Gelelim , Marketlerde Anlaşmazlıklar Yaşandığını Belirten Me Force Şirketi , Geliştirici Hesaplarının Durdurulduğunu İfade Etti. 2012 Den Beri Google Play , Appstore Marketlerinde Binlerce Uygulama Yayınlayan Me Force Özel Yazılım Şirketi Bu Sorunun Küçük Olduğunu En Kısa Zamanda Çözüleceğini Dile Getirdi. 

 
Me Force Şirketi ; Şuanda Sarahah WS de Binlerce Kişinin Yer Aldığını Ve Henüz Sarahah WS Tam Anlamıyla Resmi Duyuru Yapılmadan Kısa Sürede Bir Çok Kitleye Ulaştığını İfade Etti

Daha Fazlası  Sarahah

A Turk Haber

En Güncel Haberleri Özgürce Yayınlayan Medya Kuruluşu

YORUM BIRAK

Beylikdüzü Günlük Kiralık Daire