Son Dakika Yeni

Saçlarda Şok Dökülmeler

Sağlık Sağlık

Şok dökülme olarak adlandırılan ve nakil yapılan yerlerde ani saç kayıpları yaşayabilirsiniz. Şok dökülmeler, genellikle ikinci haftanın sonunda başlar ve dört hafta boyunca devam eder. Bu dökülmelerin başlama ve bitme zamanı değişken bir özelliğe sahiptir. Bazen de 8 nci gün başlar ve  1-2 haftada tamamen dökülebilirler.  Bu tip dökülmeler karşısında doktorumuz tarafından önerilen ilaçlar ile şok dökülme azaltılabilinmektedir.  Bilmeniz gereken ise şok dökülmelerin bir dönem değişimini simgelediği ve normal bir süreç olduğudur.  Bu süreci soğukkanlılıkla karşılamanız kaygı seviyenizi yükseltmemesi açısından önemlidir. 

Şok dökülmeler geçici ve kalıcı olarak sınıflandırılmaktadır.  Geçici şok dökülmeleri kafa derisi travmasının bir sonucudur ve birden fazla sebepten dolayı çıkabilir. Geçici şok dökülmelerinin en önemli özelliği, sebebi ne olursa olsun belirli bir sonra saçın yeniden oluşmasıdır.  

Kafa derisinde zaten incelmiş tüylere sahip olan alanlara yapılan nakil sırasında geçici saç dökülmeleri meydana gelebilir. Greft kafa derisine yerleştirildikten sınra onu çevreleyen yerli tüyleri travmazite edebilir. Bu geçici bir durumdur ve saç tedavisi sonra yaygın olarak göreilebilir. 

Bunun yanı sıra Telogen Effluvium olarak adlandırılan bir saç dökülmesi türü de yaygın olarak görülebilir.  Bu tip dökülmenin özelliği derinin tümünde aynı anda görülmesidir. Dökülmeler daha çok dış etkenlerden kaynaklanmaktadır. Dış çevresel etkenlerin bertaraf edilmesi ile foliküller yeniden büyüme aşamasına girer ve saç üretimini yeniden başlatır.  Bu tip şok dökülmelerde stres, kimyasallar, kötü beslenme ve hormonal dengesizlikler rol oynarlar.  

http://medicahairtrans.com

Saç Tedavisi, Saç Tedavisi İstanbul, Medica Hair Trans, Saç Tedavisi İstanbul

A Turk Haber

En Güncel Haberleri Özgürce Yayınlayan Medya Kuruluşu

YORUM BIRAK

Beylikdüzü Günlük Kiralık Daire