Son Dakika Yeni

Manisa da Engeller Kulaç Atılarak Aşılıyor

Sağlık Sağlık

Manisa'da engeller kulaç atılarak aşılıyor
Down sendromlu ve otizmli çocuklar yüzme öğreniyor


MANİSA - Manisa'nın Salihli ilçesinde Eğitim Uygulama Merkezi'nde eğitim gören down sendromlu ve otizmli 15 çocuk, Salihli Belediyesi öncülüğünde Atatürk Spor Salonu'nda bulunan Yarı Olimpik Yüzme havuzunda yüzme öğrenip, uzman eğitmenler eşliğinde serin sularla buluşup, kulaç atmanın keyfini yaşıyor.


Salihli Belediyesi, özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların sosyal hayata katılımını sağlamak amacıyla başlattığı "Engelleri Yüzerek Aşalım" projesiyle engellileri hayata bağlıyor. Salihli Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü ve Salihli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği işbirliğinde Atatürk Spor Salonu yarı olimpik yüzme havuzunda gerçekleştirilen proje kapsamında Salihli Özel Eğitim ve Uygulama Merkezinde eğitim gören down sendromlu ve otizmli 15 çocuk, rehabilitasyon amaçlı düzenlenen yüzme kursunda, uzman ve deneyimli eğitmenler eşliğinde yüzme sporunun inceliklerini öğrenip, güvenle yüzmenin mutluluğunu yaşıyor.


Salihli'ye kazandırılan Atatürk Spor Salonu ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun çocuklara ve gençlere birçok farklı aktivite sunduğunu ifade eden Belediye Başkanı Zeki Kayda, açıldığı günden itibaren yüzlerce çocuğun kurslara katılarak uzman eğitmenlerden yüzme öğrendiğini söyledi. Salihli Belediyesi öncülüğünde düzenlenen"Engelleri yüzerek aşalım" projesinin çok özel bir bir proje olduğunu vurgulayan Başkan Kayda, "Bugün çok özel bir gün. Ben öğrenemeyen birey yoktur felsefesini çok önemsiyorum. Projemize katılan özel çocuklarımıza yeteneklerine göre eğitim verdiğimiz ve bilgi aktardığımız zaman onların da neler yapabileceğini hepimiz görüyoruz. Çünkü bu çocuklarımız çok özel yetiştirilmiş ve özel seçilmiş gençlerimiz. Bu çocuklarımıza rehberlik yapmak onlarla birlikte bu havayı teneffüs etmek inanın bizlere büyük bir heyecan ve mutluluk veriyor. Onların yüzlerine yansıyan mutluluğu görmek bizleride sevindiriyor. Bu projede emeği geçen başta başkan yardımcım, spor müdürüm ve antrenörler ile aileleri kutluyorum. Hayırlı olsun, çocuklar sizleri seviyoruz ve sizlerle birlikte olmak bizlere de gurur veriyor" diye konuştu.


Öte yandan "Engelleri Yüzerek Aşalım" projesi kapsamında down sendromlu ve otizmli çocuklara yönelik başlatılan yüzme kurslarının ise haftada 1 gün gerçekleştirildiği, kursların ise Haziran 2018'e kadar devam edeceği öğrenildi.

A Turk Haber

En Güncel Haberleri Özgürce Yayınlayan Medya Kuruluşu

YORUM BIRAK

Beylikdüzü Günlük Kiralık Daire