Son Dakika Yeni

Facebook Yüz Tanıma Teknoloji Yenilendi

Teknoloji Teknoloji
Daha Fazla Özellik İçin Yüz Tanıma ile Tanış
Facebook'u her zaman geliştirmek için çalışıyoruz ve yüz tanıma özelliğini etiket önerileri dışında da kullanmak için daha fazla yol ekliyoruz. Örneğin, yüz tanıma teknolojisi:

• İçinde olduğun ve etiketlenmediğin fotoğrafları bulabilir
• Senin fotoğrafını kullanan yabancılardan seni koruyabilir
• Görme bozukluğu olan kişilere fotoğrafında veya videonda kimlerin olduğunu söyleyebilir

Yüz tanıma özelliğini sen kontrol edersin. Bu ayar şu anda açık ama istediğin zaman kapalı hale getirebilirsin ve bu ayar daha sonra ekleyebileceğimiz özellikler için de geçerli olur.
 
 

Hepimizin Facebook’un yüz tanıma teknolojisinden ürktüğü bir an olmuştur.  Rastgele bir fotoğrafa Facebook tarafından gelen “Bu kişi Ayşe mi?” sorusu bile bunun için yeterli. Sanırız Facebook bu garip duyguyu daha fazla yaşamak istemeyenler için yüz tanıma teknolojisine açma kapama tuşu ekledi.

Şirket, Yüz Tanıma Teknolojisiyle Facebook’taki Kimliğinizi Yönetin başlıklı blog gönderisinde yüz tanıma teknolojilerine yeni özellikler piayasaya süreceğini duyurdu. Facebook, artık fotoğraflarınız yüklendiği anda etiketlenmeseniz dahi kim olduğunuzu belirleyebiliyor. İyi haber ise bundan sonra bir başkası sizin fotoğrafınızı profil fotoğrafında kullanırsa size bildirim geliyor. Monitoring diye buna denir!

Facebook bu konuda ise “İnsanların Facebook’a fotoğraf yüklerken kendilerini güvende hissetmelerini istiyoruz. Bu nedenle yakında kullanıcıların fotoğrafları bir başkası tarafından profil resmi olarak yüklediğinde insanlara bildirmek için yüz tanıma teknolojisini kullanmaya başlayacağız.” açıklamasında bulundu.

Görünen o ki Facebook, 14 binin üzerinde şikayet ve 217 binden fazla işlemin sonunda taklit hesaplara karşı önlemini aldı.

Yazının başında belirttiğimiz açma kapama tuşu ise ayarlar üzerinden aktif hale getirilebiliyor. Ancak etiketleme konusundaki geliştirmeler bununla kısıtlı değil. Artık bir tanıdığınız sizin bir fotoğrafınızı yükleyip sizi etiketlemediğinde bu konuda bir bildirim almanız da mümkün.

Facebook bu özelliği şu cümlelerle tanımlıyor: “Bu yeni özellikler, etiketlenmemiş olduğunuz fotoğrafları bulmanıza ve başkalarının fotoğrafınızı profil resmi olarak kullanmaya teşebbüs ettiklerini algılamanıza yardımcı olur. ”

A Turk Haber

En Güncel Haberleri Özgürce Yayınlayan Medya Kuruluşu

YORUM BIRAK

Beylikdüzü Günlük Kiralık Daire