Son Dakika Yeni

Bozdağ, Tartışmalara Son Noktayı Koydu: Gülen in Vatandaşlıktan Çıkarılması İadeye Engel Değil

Son Dakika Son Dakika
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ lideri Gülen'in vatandaşlıktan çıkarılmasıyla ilgili açıklama yaptı. Bozdağ, "Gülen'in vatandaşlıktan çıkarılması iadeye engel değildir. Türkiyenin yargılama hakkı mahfuzdur." diyerek tartışmalara son noktayı koydu.
Bozdağ, Mecliste gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Yargı alanındaki uyum yasalarına ilişkin soru üzerine Bozdağ, yargıya ilişkin uyum yasa tasarı taslağının hazırlandığını belirtti. Bakan Bozdağ, "Başbakanlığa gönderildi. Önümüzdeki pazartesi muhtemelen Bakanlar Kurulu gündemine gelecek ve ondan sonra Meclise gececek. Meclis görüşmeleri tamamlandıktan sonra yasalaşacak. İnşallah Meclis tatile girmeden bu yasaların çıkmasını planlıyoruz" ifadelerini kullandı.
"KHK İLE DÜZENLEME YAPILDI"
Bekir Bozdağ, aralarında FETÖ elebaşı Gülen'in de bulunduğu 130 kişiyi kapsayan "yurda dön çağrısı" ilanına ilişkin soru üzerine Bakan Bozdağ, daha önce şüphelilerin kovuşturma aşamasında davetlere uymazsa kaçak pozisyonuna düştüğünü, KHK ile yapılan değişiklikle soruşturma aşamasında da kaçak pozisyona düşmesini sağlayan bir düzenleme yapıldığını anımsattı.

A Turk Haber

En Güncel Haberleri Özgürce Yayınlayan Medya Kuruluşu

YORUM BIRAK

Beylikdüzü Günlük Kiralık Daire