Son Dakika Yeni

Avrupa’daki Türkiye karşıtlığının kaynağı Erdoğan fobisi

Siyaset Siyaset

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, bakanların Avrupa'da yapacakları vatandaş buluşmalarının engellenmesinin, Türkiye'nin istikrarını ve milletin bekasını hedef alan terör örgütlerinin faaliyetlerine göz yuman Avrupa demokrasisi açısından kara bir leke olduğunu belirterek, "Almanya’nın başını çektiği bazı AB ülkelerinin bu tutumunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti ve güçlü Türkiye fobisinin etkili olduğu gerçeği ortadadır." dedi.

İnceöz, "Almanya başta olmak üzere, bazı AB ülkelerinin Türkiye karşıtı politikalarını ve bakanların bu ülkelerde konuşma yapmalarının engellenmesi"ne ilişkin, AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.


16 Nisan'da yapılacak halk oylaması öncesi, özellikle yurt dışındaki seçmenlere yönelik çalışmaların engellendiğini, Almanya başta olmak üzere, kendisini demokrasinin beşiği olarak tanımlayan AB ülkelerinin çabaları ve bu yönde alınan yasaklama kararlarını eleştiren İnceöz, "Bütün bu olanlar 'evet' denilmesinin ne kadar önemli olduğunun açık bir göstergesi." ifadesini kullandı.

Bakanların, Avrupa ülkelerinde yapacakları vatandaş buluşmalarının temelsiz, hiçbir izahı olmayan gerekçelerle engellenmesi ve bu yönde yapılan açıklamaların, akıllara terör örgütlerine bu ülkelerde gösterilen müsamahayı getirdiğini anlatan İnceöz, "Bu tutum, PKK ve FETÖ başta olmak üzere, ülkemizin istikrarını ve milletimizin bekasını hedef alan terör örgütlerinin her türlü faaliyetlerine göz yuman, bölücü ve yıkıcı organizasyonlarına ev sahipliği yapan, gazeteci kılığındaki teröristleri en üst makamlarda ağırlayan Avrupa demokrasisi açısından kara bir lekedir." diye konuştu.

 "Kendi karanlık tarihlerine baksınlar"

AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz, şunları söyledi:

"Almanya’nın başını çektiği bazı AB ülkelerinin bu tutumunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti ve güçlü Türkiye fobisinin etkili olduğu gerçeği ortadadır. Türkiye karşıtlığının zirve yaptığı bu ülkelerde, PKK'ya destek veren malum siyasi çevrelerin 'hayır' kampanyaları için bütün imkanlarını seferber eden Almanya’nın işi daha da ileri götürerek, devlet televizyonu vasıtasıyla açıktan Türkiye karşıtı propagandası yapması akıllarda büyük soru işareti bırakmıştır. Alman yöneticilerin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan açıklamaları ve Alman medyasının bu yöndeki kışkırtıcı yayınları da ülkemizin 16 Nisan’da oylayacağı Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminden duyulan rahatsızlığı bütün çıplaklığı ile gözler önüne sermiştir."

"Kandil’in ve FETÖ’nün sözcülüğünü yapmayı buna karşın Cumhurbaşkanımızı, Hükümetimizi ve bakanlarımızı hedef almayı demokrasi ve özgürlük kavramları ile izah etmeye kalkışan anlayışı reddediyoruz. " diyen İnceöz, şu görüşlerini aktardı:

"Almanya başta olmak üzere, Türkiye karşıtı bölücü ve yıkıcı her türlü faaliyetin bir şekilde destek bulduğu ülkelere, eski Türkiye’nin çok gerilerde kaldığını, Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti’nin 15 yıldır yönettiği güçlü Türkiye’nin bu tarz engellemeler karşısında asla sessiz kalmayacağını hatırlatmak istiyoruz. Türkiye karşıtı propagandayı devlet politikası haline getirmeyi düşünenlere, dönüp kendi karanlık tarihlerine bakmalarını tavsiye ediyoruz."

İlknur İnceöz, 16 Nisan tarihinin, ülke için olduğu kadar dünyanın dört bir yanında yaşayan Türk vatandaşları için de milat olduğunu belirtti.

Bu gerçeğin farkında olan iç ve dış mihrakları "Evet" korkusu sardığını kaydeden İnceöz, "Hiçbir engel, önümüze koyduğumuz büyük ve güçlü Türkiye hedefine ulaşma idealimizden bizi alıkoyamayacaktır. İlk günkü aşkla 'durmak yok yola devam' diyoruz." değerlendirmesini yaptı.

A Turk Haber

En Güncel Haberleri Özgürce Yayınlayan Medya Kuruluşu

YORUM BIRAK

Beylikdüzü Günlük Kiralık Daire