Son Dakika Yeni

Antalya’da gayrimenkul yatırımı yapmadan önce bilinmesi gerekenler

Ekonomi Ekonomi

Antalya’da gayrimenkul yatırımı yapmadan önce bilinmesi gerekenler

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Antalya’da satılık daire fiyatları gayrimenkul yatırımcıların ilgilendiği konuların başında geliyor.

Akdeniz Bölgesi’nin hızla büyüyen şehirlerinden Antalya, turizm kenti olarak öne çıkıyor. Hem yerli hem de yabancı yatırımcıların tercih ettiği iller arasında yer alan Antalya, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olmasıyla dikkat çekiyor. Emlak sektöründe de adından söz ettiren Antalya, yazlık dairelerin dışında yıllık konut satın alımları ve kiralanma oranlarıyla da öne çıkıyor. Peki, Antalya satılık daire fiyatları ne kadar? Antalya’da son bir yılda konut fiyatları ne kadar arttı?  İşte Antalya şehrinde gayrimenkul yatırımı yapmadan önce bilinmesi gerekenler…

Antalya satılık konut fiyatların son bir yılda yüzde 1.21 arttı!

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Antalya satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.21 arttı. Antalya şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.936 TL oldu. Antalya satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 145 bin 174 TL ile 242 bin TL arasında değişiyor.

Antalya kiralık daire fiyatları ne kadar?

Bölgede yaşayan ve yatırımı yapmak isteyen birçok kişi kiralık daire fiyatlarını yakından takip ediyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Antalya’da ortalama 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kira fiyatı, minimum 644 TL, maksimum 1.074 TL arasında değişiyor. Kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi de 19 yılı buluyor.

Kepez kentsel dönüşüm projesiyle adından söz ettiriyor!

Antalya’nın Kepez ilçesi kentsel dönüşüm projesiyle adından söz ettiriyor. Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesi, Antalya'da Kepez-Santral bölgesindeki 1 milyon 300 bin metrekarelik alanda hayata geçirilecek. Proje kapsamında, 19 bin konut, kültürel alanlar, okullar, sağlık tesis alanları, ofisler ve ticari alanlar yapılacak. 2019 yılına kadar teslim edilmesi beklenen projede, yaklaşık olarak 5 bin kişinin evi dönüşecek. Projedeki diğer konutların ise 8 yılda tamamlanması öngörülüyor.

Kepez satılık daire fiyatları ne kadar?  

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Kepez satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.66 artış kaydetti. Kepez ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.548 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 18 yıl olarak hesaplanıyor. Kepez’de satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 116 bin 86 TL ile 193 bin 500 TL arasında değişiyor.

Tüm Antalya satılık daireler için tıklayın

 

A Turk Haber

En Güncel Haberleri Özgürce Yayınlayan Medya Kuruluşu

YORUM BIRAK

Beylikdüzü Günlük Kiralık Daire