Son Dakika Yeni

300 Kilo Ağırlığında, Yüzde 92 Engelli Ancak Engelli Maaşı Bağlanmıyor

Sağlık Sağlık

Samsun'da 300 kilo ağırlığında ve yüzde 92 engelli 54 yaşındaki Metin Elibol, kilolarından dolayı yataktan kalkamıyor ve engelli maaşının bağlanmasını istiyor.


HASTALIKLARI SAYMAKLA BİTMİYOR

Havza ilçesinde yaşayan 300 kilo ağırlığındaki Metin Elibol, tuvalet ihtiyacını bezlenerek giderebiliyor. KOAH, astım, kalp yetmezliği, obezite hastası olan Elibol, nefes alabilmek için sürekli solunum cihazı kullanıyor. Yüzde 92 engelli raporu bulunan Elibol, engelli maaşının bağlanmasını istiyor.

"ENGELLİ MAAŞIM BAĞLANMIYOR"

Kilo ve hastalığından dolayı yatağından kalkamayan Metin Elibol, "Ben yatalağım. Yüzde 92 ağır engelli raporum var. Engelli maaşım bağlanmıyor. Oğlum bakım paramı alıyor diye engelli maaşım bağlanmıyor. Evde 7 nüfus var. Dolabım boş. Yetkililerden yardım istiyorum. Sesimi duyurmak istiyorum. 300 kilo geliyorum. Yerimden kalkamıyorum. KOAH, tansiyon, obez, solunum yetmezliği, kalp hastasıyım. Engelli maaşımın bağlanmasını istiyorum." dedi.

"FAZLA EYMİYORUM, İLAÇLAR KİLO ALDIRIYOR"

Elibol, "Fenalaştığım zaman obez ambulansı geliyor. Benim için özel branda yaptılar. İtfaiyeciler geliyor. Brandayla evden indiriyorlar beni. Tuvalete gidemiyorum. Bezleniyorum. Bakımımla çocuklarım ilgileniyor. Bakım paramı oğlum alıyor. O da o parayla kendini geçindiriyor. Bakkala borcum var. Belediyeden arada un veriyorlar. Bakkala borcum var. Elektrik su borcum var. İftira attılar bana. 7 ay cezaevinde yattım. Beraat ettim. Astım KOAH hastalığından bir de ilaçlardan kilo alıyorum. Fazla yemek yemiyorum" cümleleriyle durumunu anlattı.

Daha önce bir olaydan cezaevine girip yargılanan Elibol, dava sonucu beraat etmişti.

A Turk Haber

En Güncel Haberleri Özgürce Yayınlayan Medya Kuruluşu

YORUM BIRAK

Beylikdüzü Günlük Kiralık Daire